kqsf/ ;Dd]ngdkm{t ;fj{hlgs;ft s/f]8eGbf a9Lsf] gSsnL ef/tLo ?k}ofF;lxt z'qmaf/ lqe'jg cGt/f{li6«o ljdfg:ynaf6 kqmfp k/]sf 5 hgfnfO{ dxfgu/Lo k|x/L sfof{no /fgLkf]v/Ldf cfof]lht kqsf/ ;Dd]ng dkm{t ;fj{hlgs ul/Fb} . t:jL/ M gjLg kf}8]n, /f;;

जाली नोटका कारोबारमा संलग्न रहेको आरोपमा पक्राउ परेका युनुस अन्सारीको ज्यानमाथि पछिल्लो खतरामा रहेको प्रहरी अनुसन्धानबाट खुलेको छ । आफ्नो ज्यानमाथि खतरा भएकै कारण युनुसले पछिल्लो पटक आफूलाई जानी–जानी पक्रन लगाएको हुनसक्ने प्रहरीको आशंका रहेको छ ।

गत जेठ १० गते ७ करोडभन्दा बढी नक्कली भारतीय नोट लिन युनुस आफै त्रिभुवन विमानस्थल पुगेका थिए । त्यही बेला उनलाई नक्कली नोट ल्याएका पाकिस्तानी नागरिकसँगै पक्राउ गरिएको थियो ।

‘विमानस्थलमा युनुसको उपस्थितिले उनी किन यति असावधान बने भन्ने प्रश्न उठेको छ । उनको ज्यानमाथि पछिल्लो समय थ्रेट बढेको थियो । कतै उनी पक्राउ पर्ने उद्देश्यले नै विमानस्थलमा त आएका थिएनन् । यसबारेमा पनि हामीले अनुसन्धान गरिरहेका छौँ,’ प्रहरी स्रोतले रातोपाटीलाई बतायो ।

यसअघि पनि जाली नोटको कारोवारमा संलग्न युनुसले पटक–पटक जेल जीवन बिताइसकेका छन् । जेलमै रहेको बेला उनीमाथि हत्याको प्रयास भएको थियो ।

२०७४ साल फागुनमा रिहा भएका उनी पछिल्लो समय आफूलाई सुरक्षित महसुश गरिरहेका थिएनन् ।

भारतीय जाली नोट तस्करीमा उनको संलग्नताले गर्दा भारतीय अण्डरवल्र्डका डन र भातरीय गुप्तचर संस्था ‘रअ’ को थ्रेटमा युनुस लगातार परिरहेका थिए ।

भारतीय मिडियाले भने युनुसलाई अन्डरवल्र्ड डन दाउन इब्राहिमको ‘नजिकको मान्छे’ भनेर चिनाएको छ । युनुसले दाउद र पाकिस्तानी एजेन्सी आइएसआईका लागि काम गर्ने बताएको छ ।

युनुसका पिता पूर्वमन्त्री सलीम मिया अन्सारी हुन् । दुवै जना भारतीय एजेन्सीको ‘रडार’ मा रहेको भारतीय मिडियाले उल्लेख गरेको छ ।

यसपटक जाली भारतीय नोटसहित पक्राउ पर्न अघि उनलाई हत्या गर्ने चेतावनी समेत दिइएको थियो । प्रहरी स्रोतका अनुसार यसअघि जेलमा भएको बेला हत्या गर्ने प्रयास गरेका मनमित सिंह भाटियाले नै उनलाई मार्ने चेतावनी दिएका थिए ।

युनुसले आफ्ना निकटस्तहरुलाई असुरक्षित रहेको कुरा पटक–पटक भन्दै आइरहेको प्रहरीले अनुसन्धानका क्रममा फेला पारेको हो ।

सन् २०११ मार्च १० मा अन्सारीमाथि भारतीय आपराधिक गिरोहका मनमित सिंह भाटिया सुन्धारास्थित कारागारभित्रै पुगेर आक्रमण प्रयास गरेका थिए ।

नक्कली भारतीय रुपैयाँ कारोबारको आरोपमा अन्सारी त्यतिबेला एक वर्षदेखि जेलमा थिए । कारागारभित्र आफन्तलाई भेट्न गएका भनिएका भारतीय नागरिक मनमितले अन्सारीमाथि गोली प्रहार गरेका थिए । हाल उनी जेलमा छन् । प्रहरी उच्च स्रोत भन्छन्, ‘कारागारमा रहेका भारतीय नागरिक मनमितले युनुस अन्सारीलाई नेपाल प्रहरीले केही नगरे आफूले त्यसै नछाड्ने धम्की दिएको पाइएको छ ।’

‘रअ’ को संलग्नता ?

प्रहरी सुरक्षा घेरामा सुरक्षित बसेका युनुसलाई जेलभित्रै पनि खतरा टरेन । ०६७ साल फागुन २६ गते युनुसमाथि जेलभित्रै गोली प्रहार भएको थियो । तीनवटा सुरक्षा घेरा पार गरेर युनुस बसेको ठाउँंमा भारतीय अपराधी भनिएका मनमित हतियारसहित पुग्नुले नेपाल प्रहरीमाथि पनि प्रश्न उठेको थियो ।

त्यतिबेला युनुसलाई भारतीय गुप्तचरी संस्था ‘रअ’ र नेपाल प्रहरीकै सहयोगमा हत्या गर्ने योजना बनाइएको टिप्पणीहरु पनि भए । हत्या प्रयासपछि युनुसका बाबु एवं पूर्वमन्त्री सलिममिंया अन्सारीले ‘रअ’ सँग मिलेर तत्कालिन नेपाल प्रहरीको केन्द्रिय अनुसन्धान ब्यूरो (सीआईबी) का प्रमुख डीआईजी राजेन्द्रसिंह भण्डारीले हत्या गर्ने योजना बनाएको आरोप लगाएका थिए ।

यो समाचार आजको रातोपाटी दैनिक

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here